Woda dla ekipy budowlanej
Pracownicy potrzebują stałego dostępu do wody. Czy muszą generować przy tym ogromne ilości plastikowych odpadów? Praca na budowie to wyzwanie dla całego organizmu. Często wybieramy najprostsze rozwiązanie – wodę w plastikowych butelkach. To nienajlepsza opcja.
Wyzwania na budowie
Przede wszystkim, codzienne zaopatrzenie ekipy w zgrzewki butelek wiąże się z koniecznością transportu dużych ilości ciężkich opakowań. Dostarczanie butelek na plac budowy bywa skomplikowane. Zwłaszcza gdy prace odbywają się na rozległym terenie lub w trudno dostępnych miejscach. Na dodatek każdy pracownik ma inny gust. Trzeba uwzględnić preferujących wodę niegazowaną i tych, którzy wolą gazowaną.
Jednak to nie koniec problemów. Korzystanie z jednorazowych butelek plastikowych generuje ogromne ilości odpadów. Takie marnotrawstwo trudno uzasadnić. Koszty związane z zakupem, transportem i utylizacją butelek plastikowych również nie są małe. Co więcej, tracimy czas poświęcony na organizowanie dostaw oraz rozdysponowanie wody na budowie. Warto szukać alternatywnych rozwiązań.
Dlaczego to ważne?
Zapewnienie wody dla pracowników budowlanych nie należy do łatwych zadań. Duże ilości wody w butelkach plastikowych to spory ciężar. Niejednokrotnie wiąże się to z koniecznością dostarczania całych zgrzewek. Każda zgrzewka oznacza potrzebę zorganizowania odpowiedniego transportu, a następnie rozłożenia jej na miejscu. Różne preferencje pracowników zwiększają liczbę opakowań.
Dodatkowym problemem pozostaje kwestia ekologii. Użycie jednorazowych butelek prowadzi do nagromadzenia plastikowych odpadów. Wreszcie, marnotrawienie czasu zmniejsza efektywność całego projektu. Pracodawcy szukają alternatywnych rozwiązań, zapewniających dostęp do wody w sposób bardziej efektywny i mniej uciążliwy.
Praktyczne rozwiązanie
Dzbanek filtrujący to efektywna alternatywa dla tradycyjnych plastikowych butelek z wodą. Jego działanie polega na usuwaniu z wody różnorodnych zanieczyszczeń. Dzięki temu zapewnia pracownikom dostęp do czystej, smacznej wody bez konieczności korzystania z jednorazowych opakowań.
Na budowie dzbanek filtrujący sprawdzi się doskonale. Wystarczy napełnić go wodą z kranu, aby w krótkim czasie uzyskać wodę gotową do picia.
Używając dzbanka produkujesz mniej plastikowych odpadów. Jest prosty w konserwacji. Świetny w warunkach intensywnej pracy, gdzie liczy się czas i efektywność.
Inwestycja w zdrowie i oszczędności
Inwestycja w dzbanek filtrujący szybko się zwraca. Zarówno pod względem finansowym i zdrowotnym. Wystarczy uzupełniać wodę w dzbanku i wedle potrzeb, gazować ją w domowym saturatorze.
Dostęp do świeżej, filtrowanej wody sprzyja regularnemu nawadnianiu organizmu. Przekłada się na lepsze samopoczucie i wyższą wydajność pracy.
Korzystanie z dzbanka i saturatora to także ochrona środowiska. Zmniejszenie ilości odpadów plastikowych oraz redukcja śladu węglowego związanego z transportem butelek z wodą to realne korzyści ekologiczne. Mniej odpadów, mniej problemów z ich utylizacją – to wszystko przekłada się na bardziej zrównoważone zarządzanie zasobami.
Jak wdrożyć system filtracji na budowie?
Po pierwsze, warto zorganizować centralne miejsce, gdzie znajdą się te urządzenia – najlepiej blisko strefy odpoczynku pracowników by każdy miał łatwy dostęp do świeżej wody. Warto zainwestować w dzbanki o większej pojemności.
Zakup to jedno, równie istotne jest regularne konserwowanie. Należy ustalić harmonogram wymiany filtrów, aby utrzymać najwyższą jakość wody. Wyjaśnij pracownikom jak korzystać z nowego systemu oraz jakie korzyści zdrowotne i ekologiczne z tego wynikają. To proste, każdy sobie poradzi. Możliwe będą opory wobec zmiany. Pokaż przewagi nad tradycyjnymi metodami dostarczania wody.
Zadbaj o zdrowie swojej ekipy i środowisko
Inwestycja w dzbanki filtrujące i saturatory do gazowania wody przynosi liczne korzyści zarówno pracownikom, jak i pracodawcy. Lepsza jakość wody bezpośrednio wpływa na zdrowie i samopoczucie ekipy. Inwestycja szybko się zwróci i przyniesie oszczędności.